Vocal

SZKOLENIE WOKALNE ZOSTAJE SFINALIZOWANE NAGRANIEM WŁASNEJ PŁYTY
Na Wydziale Specjalistycznych Zajęć Wokalnych studyjne nagrania audio realizowane są bez dodatkowych opłat.

Każda osoba, która rozpoczyna u nas naukę śpiewu, prowadzona jest odmiennym sposobem. Użyte są oczywiście środki standardowe, jak np. klasyczne ćwiczenia oraz autorskie wprawki wokalne, ale cały proces właściwego podejścia psychologicznego wraz z odpowiednim sposobem techniki wydobycia głosu, jest traktowany indywidualnie.
Ważne! Nie każdy jest w stanie śpiewać dobrze, a nawet na znośnym poziomie. Zazwyczaj wchodzą tutaj w grę dwa czynniki: brak słuchu muzycznego (wewnętrznej wyobraźni intonacyjnej) oraz odkładające się z czasem napięcia nerwowe, które wpływają na zaciśnięcie krtaniowe powyżej poziomu swobodnej mowy. Nie należy wierzyć zapewnieniom, że każdy, bez określenia predyspozycji, będzie sprawnie operował swoim głosem i zachwycał publiczność.
Wartości, jakie powinien posiadać wokalista, niezbędne przy rozpoczęciu działań szkoleniowych:
  • bardzo dobry słuch muzyczny, któremu towarzyszy czysta intonacja dźwięków,
  • co najmniej dobre wyczucie rytmiczne,
  • przyzwoita dykcja (bez wyraźnych, rażących niedomagań),
  • fizyczna sprawność układu wydobywania głosu, bez wyraźnych wad foniatrycznych.
Powyższe cechy dają możliwość udźwięcznienia barwy, wzmocnienia siły głosu i rozbudowy skali.
Przy zachowaniu powyższych uzdolnień można skoncentrować się na tym, co najważniejsze, czyli interpretacji piosenki m.in.: akcentacji synkopowej, płynnym rozwoju frazy i jej zakończeniu, punktach kulminacyjnych, fragmentach improwizowanych i ozdobnikach.
W ramach zajęć śpiewu wokaliści mają do dyspozycji pełne nagłośnienie, dostępność aranżacji (podkładów) do piosenek, możliwość studyjnych nagrań demo oraz przygotowań do konkursów i festiwali.

Alternatywą dla powyższego szkolenia jest 3 letni kurs wokalny. STUDIO PIOSENKI to lekcje śpiewu w wersji "lite". Zapraszamy wszystkich, którzy lubią śpiewać. Zajęcia indywidualne oraz grupowe. Opłata miesięczna 320-340 zł za zajęcia indywidualne oraz już od 100 zł za grupowe. W obydwu przypadkach zajęcia trwają 45 min. Kwoty te dotyczą podpisanej umowy oraz ewentualnego okresu próbnego.
W przypadku tego wydziału nagrań płytowych nie ma w programie. Przy ewentualnej realizacji są dodatkowo płatne przy 50% bonifikacie .
Opłata za pakiet 4 lekcji indywidualnych realizowanych w dowolnych terminach (bez podpisanej umowy) 360 zł.

Wysokość opłaty miesięcznej za specjalistyczne zajęcia wokalne to 460 zł (szkolenie cykliczne z umową i ewentualnym okresem próbnym).
1 lekcja w dowolnym terminie: 170 zł
Pakiet 4 lekcji w dowolnych, zmiennych terminach 550 zł (bez podpisanej umowy).
Każde spotkanie z w/w trwa 60 minut.

ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA PREZENTACJI W GALERII AUDIO