ZAPISY SIĘ ZAKOŃCZYŁY. DZIĘKUJEMY.
REGULAMIN
Warsztaty organizowane są dla nowych osób - spoza grona uczniów byłych i obecnych POM Talent i Muzyka z określonymi wyjątkami*
1. Termin - od 28.06 do 02.07 b.r. z możliwością przedłużenia do 7.07 z wyłączeniem soboty i niedzieli.
1a. Miejsce - ul. Legionów 18 w Tomaszowie Mazowieckim w siedzibie POM TiM.
1b. W 2 połowie sierpnia warszaty instrumentalne planowane są również w Pabianicach.
2. W zależności od ilości osób w grupie (minimum 3, a maksimum 5) oraz wieku uczestników, czas trwania wyniesie od 1,0 do 2,5 godziny każdego dnia.
2a. Ograniczenia wieku. Zapraszamy dzieci i młodzież od lat 7 do 16, z możliwością rozwinięcia w razie potrzeby do 25 lat.
3. Kwalifikacja odbędzie się porzez wcześniejsze przesłuchania określające precyzyję intonacyjną i poczucia rytmu kandydata, również gratis.
3a. Spotkania kwalifikacyjne odbędą się pomiędzy 7 a 10 czerwca b.r. w siedzibie POM TiM.
4. Zgłoszenia należy kierować na e-mail   Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.   do 8 czerwca 2021 r. W tytule e-maila należy umieścić "Warsztaty TiM 2021"
5. Po zakwalifikowaniu należy uregulować akredytację zwrotną** w wysokości 100 zł do 15 czerwca b.r. Wpłata możliwa w gotówce za potwierdzeniem prowadzącego lub na konto POM Talent i Muzyka podane w zakładce KONTAKT.
5a. Akredytacja będzie ZWRÓCONA na konto do 2 dni roboczych po zakończeniu warsztatów lub w gotówce 2.07 (lub 7.07) b.r.
5b. Brak wniesienia kaucji spowoduje usunięcie danej osoby z listy uczestników warsztatów.
5c. Jeżeli zakwalifikowany kandydat ureguluje opłatę akredytacyjną, ale nie weźmie udziału w warszatach (lub udział nie pełny), NIE otrzyma zwrotu w/w kwoty.
6. Z powodu braku wpłat potwierdzających obecność osób zakwalifikowanych, warsztaty mogą zostać odwołane.

W programie zajęć wokalnych:
- odrębność języka polskiego i angielskiego w kreowaniu dźwięku z uwzględnieniem prawideł dykcji,
- akcent i rytmika w podziale sylabicznym,
- barwa głosu, intonacja w interpretacji piosenki z uwzględnieniem doboru repertuaru,
- improwizacja - podstawy i wersje zaawansowane,
- cover profesjonalny, a cover pozorny, przykłady oraz propozycje dla uczestników,
- słuch harmoniczny w śpiewie wielogłosowym z praktycznymi ćwiczeniami,
- dla grupy najmłodszych program nastawiony na wydobycie naturalnych zdolności głosowych, popartych wskazówkiami z zakresu techniki wokalnej oraz zdobycie umiejętności pracy z mikrofonem.

W programie zajęć keyboarowych i pianina:
- różnice pomiędzy grą na keyboardzie a pianinie,
- wykonwyanie/próby wykonań prostych melodii,
- próby muzykowania zespołowego,
- poznanie podstaw zapisu nutowego wraz z zabawą "gra w karty muzyczne",
- konkurs "Jaka to melodia",
- dla grupy starszych nauka gry oburącz prostych lub nieco trudniejszych utworów, budowa akordów w akompaniamencie, analiza struktur rytmicznych, melodia grana ze słuchu i jej zapis nutowy.

* Uczniowie TiM, którzy korzystali/korzystają z zajęć wokalnych mogą wziąć udział w warsztatyach instrumentalnych i odwrotnie. Ci z uczniów, którzy grali/grają na instrumentach mogą skorzystać z warsztatów wokalnych.
** Akredytacja/kaucja w wysokości 100 zł jest wprowadzona wyłącznie w celu zapewnienia o obecności na warsztach osoby zakwalifikowanej. Chodzi wyłącznie o uwiarygodnienie poważnego podejścia do uczestnictwa w szkoleniu i zapewnienie dla pozostałych, że warsztaty się odbędą. Osoba odpowiedzialna - Dyrektor POM TiM Sławomir Skorek upoważnia się do bezwzględnego ZWROTU kaucji każdemu z biorących udział w warszatach po ich zakończeniu.